В попередній статті ми розглядали питання реєстрації ПРРО. Але бувають ситуації коли пристрої виходять з ладу або припиняється робота об’єкт оподаткування. Розглянемо методи скасування реэстрації.
Порядок застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО) регулюється Порядком реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 № 317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547» (Порядок № 317).
Скасування реєстрації – означає виключення його з реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій та закриття фіскального номера, який не підлягає використанню надалі.
Тож що необхідно? В Електронного кабінеті подається:
- Заява про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (ідентифікатор форми J/F 1316603) з позначкою «Скасування реєстрації
або
- Повідомлення про виявлення несправностей програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 2-ПРРО (ідентифікатор форми J1316701) з позначками «несправність» або «крадіжка пристрою чи компрометація ключа»
Зазначимо, що також в деяких випадках реєстрація ПРРО скасовується автоматично фіскальним сервером:
- внесено запис про державну реєстрацію припинення юридичної особи або припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця
- суб’єкт господарювання повідомив про об’єкт оподаткування як про закритий або такий, що не експлуатується
- щодо суб’єкта господарювання наявне судове рішення про ліквідацію у зв’язку з банкрутством або про припинення
- фізичну особу – визнано недієздатною або безвісно відсутньою, або наявні дані про те, що особа померла чи оголошена померлою.